Daniel Sinoca/unsplash.com

Dlaczego warto pić dużo wody

Woda jest istotną częścią zdrowego stylu życia. Pomaga zachować odpowiednie nawodnienie, dodaje energii i wspomaga trawienie.

 

Woda jest niezbędnym składnikiem odżywczym, bez którego Twój organizm nie może przetrwać. Twoje ciało składa się w większości z wody – dokładnie w około 60% – dlatego ważne jest, aby pić jej wystarczająco dużo każdego dnia dla optymalnego zdrowia.

 

Jedną z głównych funkcji wody w twoim ciele jest transport składników odżywczych i tlenu do komórek oraz usuwanie produktów odpadowych z komórek poprzez mocz i pot. Woda pomaga również regulować temperaturę ciała, amortyzować stawy i chronić organy takie jak mózg i nerki przed uszkodzeniem. Dzięki niej zadasz o piękny wygląd

 

Niespożywanie wystarczającej ilości wody może prowadzić do odwodnienia, które może powodować poważne problemy zdrowotne, jeśli nie jest leczone. Odwodnienie może na przykład powodować bóle lub zawroty głowy, powodować uczucie zmęczenia lub osłabienia, obniżać poziom koncentracji i zwiększać ryzyko wystąpienia udaru lub zawału serca.

 

Więcej porad o zdrowym trybie życia znajdziesz na bravenetic.pl

Zdj. główne: Daniel Sinoca/unsplash.com