James Barr/unsplash.com

Ćwiczenia na większy biceps

Bicepsy to jedna z najpopularniejszych grup mięśniowych do trenowania. Stanowią one dużą część górnej części ramienia i są łatwe do pracy, ponieważ możesz używać zarówno hantli, jak i sztangi. Kulturyści lubią używać dużych ciężarów do robienia loków bicepsów, ponieważ daje im to ładny szczyt do ramion. Łatwo jest też skupić się na bicepsach podczas treningu ramion, ponieważ wiele ćwiczeń na ramiona, jak np. wyciskanie żołnierskie, wymaga użycia hantli (co oznacza, że możesz wybrać, które ramię będzie bardziej eksploatowane).

W tym artykule znajdziesz kilka pomocnych informacji na temat ćwiczeń na bicepsy, w tym porady dotyczące najlepszych ćwiczeń na ramiona dla większych bicepsów, jak celować w różne części bicepsów za pomocą konkretnych ruchów i kilka wskazówek dotyczących zmiany rutyny, aby nie znudzić się tym samym starym ćwiczeniem dzień po dniu.

Pierwsza opcja to wolne ciężary, takie jak hantle i sztanga (zwana również „drążkiem”). Pozwoli Ci to na wykonywanie pewnych ruchów, których nie możesz łatwo wykonać przy pomocy maszyn, które izolują ruch, a przez to są bezpieczniejsze zwłaszcza dla osób początkujących.

Więcej porad treningowych znajdziesz na stronie feedfit.pl

Zdj. główne: James Barr/unsplash.com