Ahmad Odeh/unsplash.com

Jak nauczyć się tańczyć

Nauka tańca może być świetnym sposobem na poznanie muzyki i ruchu, dobrą zabawę i poznanie nowych ludzi.

 

Naucz się tańczyć za pomocą tych prostych kroków:

 

  1. Znajdź w pobliżu szkołę tańca lub instruktora, który oferuje zajęcia odpowiednie dla początkujących. Sprawdź, czy studio ma dobrą reputację i jest zrzeszone w krajowym stowarzyszeniu. Warto też popytać w okolicy – być może Twoi znajomi znają dobrą szkołę, do której sami uczęszczali lub o której słyszeli.

 

  1. Poświęć trochę czasu, aby wybrać odpowiednie dla siebie zajęcia; ważne jest, abyś czuł się komfortowo w swoim otoczeniu i z nauczycielem. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj tańca Cię interesuje, zastanów się, jaka muzyka najbardziej Cię inspiruje: czy lubisz muzykę klasyczną, czy wolisz piosenki pop? Może jazz lub blues brzmią lepiej niż muzyka klasyczna? Czy masz ochotę na coś energetycznego? A może wolisz coś bardziej intymnego?

 

  1. Wybierając, który styl tańca najbardziej do Ciebie przemawia, weź pod uwagę jego pochodzenie. Na przykład taniec towarzyski wywodzi się z tańców dworskich w średniowieczu; rytmiczne ruchy były wykonywane przez pary jako rozrywka dla dworów królewskich w całej Europie w tej epoce. Obecnie taniec towarzyski obejmuje kilka stylów, takich jak walc, tango czy rumbę.  

Więcej o tańcu przeczytasz na soxx.pl

Zdj. główne: Ahmad Odeh/unsplash.com