Obi - @pixel6propix/unsplash.com

Jak wymienić koło w samochodzie?

Jednym z najczęstszych problemów z samochodem jest przebita opona. Może się to zdarzyć z wielu powodów, ale najłatwiej jest, gdy wjedziesz na ostre przedmioty, takie jak gwoździe lub rozbite szkło. Może to spowodować uszkodzenie opony i ostatecznie koła.

Jeśli masz w swoim samochodzie koło zapasowe, wymiana uszkodzonego koła na nie powinna być dość łatwa. Jeśli go nie masz, być może będziesz musiał poczekać godzinę lub dwie, aż ktoś przyniesie Ci je z domu lub z pobliskiego sklepu. Będziesz również potrzebował koła zapasowego, które jest zwykle mniejsze od koła głównego i służy głównie jako dodatkowe, jeśli coś się stanie z drugim kołem.

Potrzebny będzie również klucz do opon, który przyda się do odkręcenia nakrętek, które utrzymują koło przymocowane do samochodu. Po usunięciu wszystkich z nich, można po prostu wyciągnąć uszkodzone koło i umieścić w jego miejsce zapasowe. Upewnij się, że nie ma żadnych wycieków powietrza, w przeciwnym razie Twój samochód nie będzie mógł się poruszać, dopóki nie zostaną one naprawione.

Pamiętaj, że na kole zapasowym nie można długo jeździć, dlatego jak najszybciej udaj się samochodem do warsztatu wulkanizacyjnego. Więcej dowiesz się na stronie startmoto.pl

Zdj. główne: Obi – @pixel6propix/unsplash.com