Jose Carbajal/unsplash.com

Rozładowany akumulator – co zrobić ?

Akumulator w Twoim samochodzie jest źródłem energii elektrycznej. Jest jak akumulator, ale znajduje się w samochodzie. Energia, która wychodzi z akumulatora w postaci prądu elektrycznego jest wykorzystywana do zasilania różnych elementów, w tym do uruchamiania silnika.

Co się dzieje, gdy uruchamiasz samochód i on nie odpala? Może to być spowodowane tym, że akumulator jest rozładowany. Najczęstszym powodem jest pozostawienie włączonych świateł w samochodzie lub pozostawienie otwartego okna podczas deszczu i przedostanie się wody do samochodu. 

Jak więc temu zapobiec? Należy zawsze pamiętać o wyłączeniu wszystkich świateł w samochodzie, gdy pozostawiamy go bezczynnie przez dłuższy czas, a także upewnić się, że zamykamy okna przed wejściem do garażu lub sklepu. Należy również sprawdzić akumulator, aby upewnić się, że jest wystarczająco naładowany. Jeśli okaże się, że trzeba naładować akumulator, to należy go zabrać do sklepu motoryzacyjnego, aby uzyskać pomoc w tym zakresie.

Co zrobić, jeśli światła nie włączają się i okaże się, że akumulator został rozładowany? W tym przypadku, jump-start z innego działającego pojazdu może być rozwiązaniem. Jeśli w pobliżu nie ma sprawnych samochodów.
Więcej ciekawych porad motoryzacyjnych znajdziesz na stronie teamuto.pl

zdj. główne: Jose Carbajal/unsplash.com