Andrew Pons/unsplash.com

Jaki motocykl kupić na początek?

Istnieje wiele czynników, które wchodzą w decyzję o tym, jaki motocykl kupić. Po pierwsze, trzeba zdecydować się na pojemność silnika, który jest zasadniczo, jak potężny jest silnik. W dzisiejszych czasach dość łatwo jest dostać motocykl o małej pojemności, który nadal będzie jeździł do 100 mil na godzinę (mph). Dla nowych kierowców, zaleca się, aby zacząć od czegoś, co mieści się w zakresie 450cc lub niższym. Możesz pomyśleć, że chcesz coś z większym silnikiem, abyś mógł poczuć się jak badass podczas jazdy, ale tak naprawdę cała ta moc sprawia, że jest o wiele trudniejsza do opanowania.

Następnie należy wybrać motocykl: czy chcesz ścigacz czy skuter? Ścigacze są zazwyczaj dwukołowe i są stworzone do osiągania prędkości. Skutery są mniej więcej tak samo szybkie jak ścigacze, ale są bardziej wygodne na dłuższe wycieczki. Wreszcie mamy motocykle turystyczne, które są bardziej komfortowe i mają więcej miejsca do przechowywania niż ścigacze czy skutery. Motocykle turystyczne są również cięższe niż pozostałe rodzaje motocykli i najlepiej nadają się dla średnio zaawansowanych lub zaawansowanych kierowców.

Sama jazda na motocyklu jest dość łatwa, gdy przyzwyczaisz się do balansowania na dwóch kołach. Więcej porad jak nauczyć się jeździć motocyklem znajdziesz na stronie onetrace.pl

Zdj. główne: Andrew Pons/unsplash.com